ZKP Lipnica
zaloguj się   |   
RSS

Biesiada 2016

Biesiada Kaszubska 29 stycznia 2016 roku członkowie Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddziału Lipnica spotkali się w Borowym Młynie na Biesiadzie Kaszubskiej. Spotkanie na sali w Domu Strażaka poprzedziła msza święta, którą sprawował ks. Jacek Halman. Nie zabrakło elementów liturgii w języku kaszubskim i kaszubskich pieśni. Jak na biesiadę przystało, wszyscy mieli okazję zażyć tabaki, pośpiewać i porozmawiać w języku kaszubskim. Legitymacje członkowskie wręczono Joannie Ciemińskiej, Aleksandrze Świątek Brzezińskiej i Krystynie Zmuda Trzebiatowskiej. Życzymy im satysfakcji z przynależności do ZKP i sukcesów w krzewieniu kultury kaszubskiej.

 

 

 

 

29 stëcznika 2016 rokù nôleżnicë Kaszëbskò-Pòmòrsczégò Zrzeszeniô part w Lëpnicë pòtkelë sã w Bòrowim Młënie na Kaszëbsczi Biesadze. Zéńdzenié miało plac w Chëczë Starżaka, przódë bëła msza, jaką òdprawił ks. Jack Halman. Nie zafelowało kaszëbsczi liturgie ë spiéwów.

 

Jak na biesadã przëstôwô, wszëtcë mielë leżnotã zażëc tobaczi, pòspiéwac ë pògôdac pò kaszëbskù. Legitimacje nôleżników dostelë: Joana Cemińskô, Aleksandra Swiątk-Brzezyńskô ë Kristina Zmùda-Trzebiatowskô. Zëczimë jima satisfakcje z nôleżnictwa do KPZ ë dobëców w rozwiju kaszëbsczi kùlturë..